Moderná doba so sebou prináša rôzne nové trendy, ktoré neobchádzajú ani segment pracovných odevov. Aké montérky sa dnes nosia a ako vyzerajú moderné montkery?

Klasické modré montérky sú už prežitok

Nie je to tak dávno, keď sa montérky rozdeľovali iba na montérky do pása alebo na traky. Farba aj strih boli rovnaké a zákazník moc nemal na výber. Plechové montérky síce splnili účel, no pridaná hodnota nebola žiadna.

Doba sa však posunula a spolu s ňou sa posunuli aj trendy a možnosti, aké aktuálne nájdeme v segmente pracovných odevov. Moderné montérky ponúkajú množstvo farieb, strihov, značiek a funkčných vlastností.

Strečové montérky sú veľmi flexibilné

Azda najobľúbenejšou kategóriou sú strečové montérky, ktoré sú veľmi flexibilné a pohodlné. Ich materiálové zloženie alebo kombinácia materiálov je pohodlná na nosenie a tzv. sa naťahuje pri práci. Za to môžu pridané materiály ako Elastan či Spandex.

V strečových montérkach sú tak bežné úkony ako drep, ohnutie či skrčenie rázom ľahšie a plynulejšie. Na nohaviciach vás nič neťahá ani nedrží. Strečové partie sa pekne prispôsobujú pohybom a dodávajú oporu pri rôznych pohyboch.

Slimkové montérky pre moderných mužov

Pomerne nová kategória, ale čoraz viacej zákazníkov vyhľadáva Slim Fit montérky. Teda montérky s úzkym strihom. Tie sú najčastejšie vyrobené tak, že sa od kolien dole zužujú. Oproti klasickému strihu, keď sú nohavice na spodnej strane široké, je táto varianta moderná a atraktívna.

Slimkový strih sem prešiel z klasickej voľnočasovej módy a slimkové montérky sú tak obľúbené hlavne u mladých a moderných ľudí. Samozrejmosťou je aj štíhlejšia postava.

Tip na dobré montérky?

Spôsobov, ako nájsť vhodné montérky je niekoľko. Niekto si vyberie prvé, ktoré mu sadnú, iný zasa rád hľadá niečo kvalitné alebo netradične. Vyberať môžete podľa ceny, farby, strihu aj značky.

Na záver pridávame náš tip na dobré montérky, ktorými rozhodnú sú talianské montérky Payper. Kvalitné, moderné a štýlové montérky, ktoré zaujmú aj cenou.