Zárukou spokojnosti s pneumatikami je sledovanie aktuálneho diania v tejto oblasti. Výsledky testov a recenzie užívateľov, či odborníkov sú ešte dôležitejšie v čase, keď sa chystáme gumy meniť za úplne nové. Stavíte tento rok na víťaza nemeckého testu?

Dominovala značka Goodyear s modelom UltraGrip Performance +

Svetové motoristické magazíny sa pravidelne venujú testovaniu noviniek z celého sveta. Ich cieľom je prinášať motoristom aktuálne informácie o tom, ktoré modely sú najlepšie a najspoľahlivejšie. Okrem toho, kto je víťazom, test zimných pneu prináša aj iné novinky a inovácie z gumárenského priemyslu. Tento rok sa víťazom testu nemeckého magazínu Autobild allrad stali pneumatiky Goodyear UltraGrip Performance+, ktoré predbehli konkurenciu.

Skúšobní vodiči vyrazili s desiatimi zimnými pneumatikami na sneh a ľad, aby vyskúšali vlastnosti rôznych značiek. Okrem toho sa ale previezli aj na mokrej a suchej ceste, aby odskúšali všetky jazdné vlastnosti, ktoré zimné pneumatiky ponúkajú. Okrem známych svetových značiek sa testu zúčastnili aj lacnejšie ázijské výrobky. Najlepšie výsledky podľa vodičov dosiahla značka Goodyear s výrobkom UltraGrip Performance+.

,,Výrobok Goodyear nás presvedčil najviac zo všetkých. Auto na týchto pneumatikách nielenže na snehu uháňa, ale na suchých a mokrých cestách sa veľmi dobre ovláda a brzdí, čím sa približuje výrobok k vlastnostiam letných pneumatík,“ uviedol Auto Bild allrad vo výsledkoch testu. Najsilnejšími stránkami výrobku sú podľa vodičov výborné správanie na snehu, vysoká presnosť riadenia, dynamické vlastnosti pri všetkých poveternostných podmienkach, komfort pri jazde, primeraná cena a krátka brzdná dráha na zasneženej a aj mokrej vozovke. Hoci nejde o najlacnejšie pneumatiky, do tohto modelu sa určite oplatí investovať.

Dve nové technológie

Výrobok je výnimočným v zimných podmienkach hlavne kvôli dvom novým technológiám. Ide o Traction Protect, ktorá zlepšuje schopnosť pneumatík deformovať sa, čím sa dokážu vrátiť do svojho pôvodného tvaru. Vďaka tomu sa brzdné sily dokážu efektívnejšie zmeniť na priľnavosť. Druhou špeciálnou technológiou je nová zmes Winter Grip, zvyšujúca priľnavosť pneumatík na zasneženej a ľadovej ceste.